Szombat, 2024-05-18, 13:40:13
ÍRÓPALÁNTA
Főoldal | Regisztráció | Belépés Üdvözöllek Vendég | RSS
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Andrew  
Fórum » Írjunk » Írjunk közösen » Fantasy (ÍRjunk közösen fantasy regényt)
Fantasy
AndrewDátum: Vasárnap, 2012-03-18, 18:43:45 | Üzenet # 31
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
1, Igen, a rajtaütésnél is hárman voltak. Arra nem tértem ki külön, hogy a fogva tartók sem voltak sokan.
2, A térképet én készítettem. smile Eredetileg nem készültem mellé méretaránnyal. Ebben megegyezhetünk, ha szükséges.
3, Az utat még rá kell szerkesztenem. Krodontól jobbra van egy erdő, ami körül van 3 falu. Az erdő normál esetben a folyóig terül el. Az erdő alatt menne az út, ahol rajtaütöttek a katonákon, majd azon az erdőn keltek át a folyóig. Ha elkészültem az utak ábrázolásával, akkor azt is feltöltöm ide.
4, A rajtaütés délután történt, és onnan számítva két nap alatt értek Tonberbe. Annak a két napnak az eseményei lettel leírva.
5, Az erdőig mehettek lovakkal, majd onnan visszaküldték azokat. Visszafele az erdőn keltek át, ami nem alkalmas terep a lovak számára.
 
NimretilDátum: Vasárnap, 2012-03-18, 19:22:46 | Üzenet # 32
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Oké.

Ha jól értelmezem amit mondasz, egyetlen kivetnivalóm lehet (de ez sem biztos): el kellene gondolkodni azon, milyen messze van egymástól Krodon és a másik városállam. Ha jól számolgatok, akkor a jelenlegi állás szerint kb. 3 napi útra vannak egymástól, tehát az durván 120 km, de inkább kevesebb. Még ehhez meg kéne nézni azt is, mekkorák ezek a városok, de nekem már így is úgy tűnik, hogy túl közel vannak egymáshoz. Utánanézek, kb. milyen táv reális.

Hozzáadva (2012-03-18, 19:22:46)
---------------------------------------------
Oké, 120 km reális. Akkor rendben van így.

"Emellett Krodon igen nagy terület felett uralkodik, viszont jelenlegi haderejével nem képes azokat megvédeni, ezért a városon kívüli földbirtokosok a saját seregeikkel kénytelenek megfékezni a betolakodókat."

Tisztázni kéne azt is, hogy mely területek állnak Krodon fennhatóság alatt.


Az üzenetet módosította: Nimretil - Vasárnap, 2012-03-18, 19:29:04
 
AndrewDátum: Vasárnap, 2012-03-18, 19:37:48 | Üzenet # 33
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Nagyon jók az észrevételeid. Én úgy 4 napi utat számoltam a két városállam között, de nagyjából akkor egyformára gondoltunk.

Telar, Tonber és Ynor a jelenlegi területi kiterjesztése. Yllenor természetesen már nem tartozik bele. Az első három város mind kisebb városállam, mint Krodon vagy Yllenor. Viszont, ahogy említetted is Krodonnak jelenleg elég kicsi a hadereje, ami inkább Krodon védelmét hivatott ellátni, semmint a kisebb városállamokat, nem beszélve a környező falukról, ahol egy-egy vagyonosabb nemes/ földbirtokos uralkodik.
 
NimretilDátum: Vasárnap, 2012-03-18, 19:44:49 | Üzenet # 34
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Ez azt jelenti, hogy Telar, Tonber és Ynor városának is van külön negyede Krodonban? Gondolom akkor emiatt (is) maradnak hűek Krodonhoz attól függetlenül, hogy már nem tudja megvédeni őket.
 
AndrewDátum: Vasárnap, 2012-03-18, 19:50:45 | Üzenet # 35
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Le kellett volna írnom, de nagyjából ez a kép. Ennek a három, kisebb városállamnak is van egy-egy nemesi származású embere Krodonban, azaz ők is bírnak ott befolyással, és pontosan ezért maradtak hűségesek Krodonhoz és a jelenlegi királyhoz.
 
NimretilDátum: Vasárnap, 2012-03-25, 18:48:56 | Üzenet # 36
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Lassan jó lenne már az az utas térkép. biggrin

Közben újabb kérdéseim vannak:
1. Hogy hívják azt a két települést, ami mellett az út elmegy (Krodon és Tonber között)
2. Reális, ha lóval erőltetett menetben déltájt érik el az első falut, ott lovat cserélnek, és még sötétedés előtt pár órával elérik a rajtaütés helyszínét?

Hozzáadva (2012-03-25, 18:48:56)
---------------------------------------------
Már haladok amúgy a fejezetemmel, kb. a negyede van meg eddig.

 
AndrewDátum: Vasárnap, 2012-03-25, 20:03:18 | Üzenet # 37
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Az elmúlt napokban nem nagyon volt semmire sem időm. Holnap megnézem a dolgokat és válaszolni fogok. smile Most hulla vagyok, mert kicsit beiszogattunk egy barátommal és alig látok ki a fejemből.
 
AndrewDátum: Kedd, 2012-03-27, 10:01:27 | Üzenet # 38
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Elkészült az utas térkép.

1, A kisebb faluknak nem adtam nevet, mert nem gondoltam, hogy szükséges, de ha szeretnéd, akkor nevezd el őket.
2, Szerintem lovakkal teljesen reális a dolog.

Itt a kép:

 
NimretilDátum: Kedd, 2012-04-10, 19:07:22 | Üzenet # 39
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Ok, kösz.

Hozzáadva (2012-04-10, 19:07:22)
---------------------------------------------
Üdv!

Bocs a kimaradásért, az utóbbi időben nem nagyon tudtam foglalkozni a témával. Most folytatom, remélem a mostani vagy a következő hét végére sikerül átküldeni a fejezetemet.

 
AndrewDátum: Csütörtök, 2012-04-12, 13:42:06 | Üzenet # 40
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Semmi gond. Jelenleg én is eléggé el vagyok havazva. :)
 
NimretilDátum: Hétfő, 2012-04-23, 12:09:57 | Üzenet # 41
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Áhhh, még egy hét kimaradt, de elvileg most már lesz időm.
 
AndrewDátum: Kedd, 2012-04-24, 09:44:58 | Üzenet # 42
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Quote (Nimretil)
Áhhh, még egy hét kimaradt, de elvileg most már lesz időm.


Akkor hajrá! Várom türelmesen, hogy mi lesz a folytatás. :D
 
NimretilDátum: Kedd, 2012-05-01, 13:30:56 | Üzenet # 43
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Üdv!

Végre megint van időm a regényre. Továbbírtam, de egy pontnál elakadtam. Szükségem lenne a tényleges távolságokra, útvonalakra, időre.

"A négyfős táraság nem nézett vissza az erdőben. Felfelé kapaszkodva egy mélyen bevágott ösvényen haladtak, egyre mélyebben a fák között. Néhol a nap átsütött a meg-megrebbenő zöld levelek között. Már legalább hat mérföldet megtettek az úttól, ahol rajtaütöttek a katonákon, de még nem állhatnak meg. Keletre tartottak minél messzebb Krodontól, és a háborút támogató nemesektől. A csapat vezetője Caspen tudta, hogy most a kezükben van Krodon sorsa. Ha nem tudják épségben kijuttatni Normiant, Ylleron helytartójának elsőszülött fiát Krodon fennhatósága alá tartozó területről, akkor mindennek vége; a háború elkerülhetetlen lesz. Az erdőből kiérve egy folyó csörgedezett dallamosan a némaságban, melyet csúszós, meredek partok szegélyezték, amiket néhol tüskebokrok nőttek be. Előttük tágas, füves rét terült el, ameddig a szem ellátott."

Ez így egy kicsit zavaros, nekem úgy jön le, mintha 6 mérföldet megtennének az erdőben, ami után rövidesen a folyó következik. Ez távolságban (a térkép szerint) majdnem az út fele, de legalább a harmada. Ha ez tíz kilométer, akkor a következő két nap alatt 20-at tesznek meg maximum, ami nem igazán életszerű. Nem tudom, hol van a hiba, lehet én néztem el valamit, de a fejezetem befejezéséhez tudnom kellene, mekkora távot tettek meg, mennyi idő alatt, illetve mikor hol jártak.

Úgy számoltam, erőltetett menetben egy nap mondjuk 50 km-t biztosan megtesznek, a két nap tehát 100 km legalább, a délután lehet csak 20, mert az erdőben lassan haladnak. Ha 120 km-et veszek erre az útra, akkor Krodon és Ylleron kb. 160 km-re van, ebben az esetben mondjuk kijön a négy nap, amit fentebb írtál.
Szintén probléma, hogy ebben az esetben Krodon és az első település kb. 30 km-re lehetnek egymástól, egy jó lóval másfél óra alatt is meg lehet tenni. Erre én egy egész délelőttöt írtam, tehát ezt is javítani kell. Ezt meg is teszem, annyi, hogy sokkal egyszerűbb lenne már pontos távolságokkal számolni.


Az üzenetet módosította: Nimretil - Kedd, 2012-05-01, 13:34:39
 
AndrewDátum: Szerda, 2012-05-02, 08:24:22 | Üzenet # 44
Teljes Jogú Tag
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 59
Állapot: Offline
Bevallom, hogy eddig nem ültem neki a távolságok konkrét kiszámolásának, mert erre nem volt szükség, de úgy látom, hogy most már kell konkretizálni a dolgokat. :)
 
NimretilDátum: Szerda, 2012-05-02, 14:26:10 | Üzenet # 45
Újonc
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 29
Állapot: Offline
Hja, jó lenne akkor már most az elején tisztázni. Elég nehéz úgy követni kinyomoztatni a karaktereimmel, mikor hol járnak a szereplőid, ha én magam sem tudom. biggrin

Különben már nagyrészt megvan a szöveg, azokat a részeket hagytam ki, amikhez muszáj lenne tudnom a részleteket.
 
Fórum » Írjunk » Írjunk közösen » Fantasy (ÍRjunk közösen fantasy regényt)
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024
Ingyenes honlap létrehozása с uCoz